Warsztaty fotograficzne "Przedszkolak w obiektywie"

Kreatywne i rozwijające wyobraźnie zajęcia fotograficzne przez zabawę. Zabieramy dzieci w magiczny świat fotografii

O PROWADZĄCYCH

Michał Piętak

Michał Piętak

Fotografia reportażowa, fotograf Google Street View

Twórca Pracowni Fotograficznej DWIE SFERY.
Fotografuje od 1999r, a zawodowo od 2009r.
Absolwent studiów podyplomowych z fotografii na wydziale artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
Ukończony kurs pedagogiczny.
W latach 2014-2016 instruktor fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach. 


Magdalena Konieczniak

Magdalena Konieczniak

Fotografia dziecięca, rodzinna, portretowa

Fotografia dziecięca, rodzinna i portretowa to ta sfera, w której czuje się najlepiej. W pracowni dba o jak najlepsze sfotografowanie osób i dzieci oraz dobrą atmosferę podczas sesji. Przytulone do niej przedszkolne dzieci po warsztatach to najlepszy opis jej zdolności. 


O WARSZTATACH

PRZYKŁADOWE FOTOGRAFIE

Informacje szczegółowe.

Dla jakich grup wiekowych?

Warsztaty przygotowujemy dla dzieci od 2,5 roku.  Program warsztatów dostosowujemy do grup wiekowych.

Jak warsztaty wyglądają?

Warsztaty prowadzimy aktywnie starając się jak najbardziej utrzymywać uwagę dzieci nie tylko opowiadając o pracy fotografa, ale również zadając pytania. Wykorzystujemy nowoczesne metody dydaktyczne. Dzieci mogą wziąć do rąk stary aparat, pokazujemy zdjęcia, wciągamy do rozmów o doświadczeniach dzieci z fotografowaniem czy oglądaniem zdjęć w domu, wykonujemy również interaktywne zdjęcie grupowe, które od razu pokazujemy dzieciom na tablecie i okularach wirtualnych. Zdjęcie przekazujemy przedszkolu bezpłatnie do zamieszczenia na swojej stronie. Jednym z ćwiczeń, które wykonują dzieci jest malowanie światłem – do tego ćwiczenia potrzebujemy pomieszczenie z zasłoniętymi oknami. Dzieci fotografują się również nawzajem w zaaranżowanym ministudiu – z wykonanych przez dzieci zdjęć wykonujemy wystawę.

Jak liczne grupy mogą wziąć udział w warsztatach?

Staramy się, aby jedna grupa warsztatowa miała nie więcej 25 dzieci. W zależności od ilości grup wiekowych i ilości dzieci w przedszkolu przedstawiamy propozycję podziału albo łączenia grup.

Ile trwają warsztaty?

Każda z poszczególnych części warsztatów trwa około 20minut, tzn. Część pierwsza czyli spotkanie dzieci z fotografami, następnie wzajemne fotografowanie się dzieci, a na końcu sesja portretowa w zaaranżowanym studio. Przy grupach do 25 dzieci warsztaty wraz z sesją portretową trwają około 1,5 godziny na jedną grupę warsztatową. 

Ile warsztaty kosztują?

Warsztaty prowadzimy bezpłatnie. Zdjęcia wykonane podczas warsztatów i portretowej sesji mogą zostać zakupione przez chętnych rodziców. Po warsztatach przygotowujemy indywidualne arkusze z miniaturkami zdjęć dla każdego dziecka oraz możliwościami zakupu odbitek, kalendarzy, kart pocztowych.